ارتباط با افراد غریبه و مشتری جدید

ارتباط با افراد غریبه و مشتری جدید

ارتباط با افراد غریبه و مشتری جدید

ارتباط با افراد غریبه و مشتری جدید

چطور با افراد غریبه ارتباط برقرار کنم؟

دو راه برای برقراری تماس با غریبه‌ها وجود دارد. تماس تلفنی و ملاقات حضوری
در تماس تلفنی گاهی مجبور می‌شوید از سد یک منشی بگذرید و یا روی دستگاه پیغام بگذارید. در چنین موردهایی می‌توانید به طور مثال بگویید:
سلام من جفری هستم و می‌خواهم با آقای جونز در مورد یک مسئله‌ی کاری صحبت کنم.

وقتی توانستید با آقای جونز هم‌کلام شوید، پس از معرفی خودتان پرسشی بپرسید که ذهن او را به خود مشغول کند. به طور مثال، اگر فروشنده گوشی تلفن همراه هستید، بگویید: به نظر شما سه مورد از کاربردهای تلفن همراه که کمتر به آن‌ها توجه شده، ولی بیشترین فایده را دارند کدم‌اند؟
رمز موفقیت در چنین ارتباط‌هایی این است که طرف مقابل مشتاق شود نه این‌که فوری خرید و فروشی صورت گیرد.
هدف شما از برقراری تماس با غریبه‌ها باید گذاشتن قرار ملاقات باشد. پس از اینکه جواب پرسشتان را شنیدید یا خودتان آن را شرح دادید، زمینه را برای ملاقات حضوری فراهم کنید. به طور مثال، بگویید: علاوه بر این، موردهای جالب دیگری هم هستند که اگر تمایل داشته باشید خدمت می‌رسم و عرض می‌کنم.
به دلیل اینکه مردم بیشتر از گذشته مسائل امنیتی را رعایت می‌کنند، روز به روز برقراری چنین ارتباط‌هایی مشکل‌تر می‌شود. اگر با یک شرکت بزرگ تماس بگیرید، خواهید دید که به این راحتی‌ها نمی‌توانید به قلمروشان پا بگذارید و باید به حقه و کلک متوسل شوید. ولی اگر با یک شرکت کوچک تماس بگیرید، امکان این‌که بتوانید با صداقت کار را پیش ببرید بیشتر است. به طور مثال، می‌توانید بگویید: می‌خواهم مسئول ارزیابی خدمات کامپیوتری شما را ببینم. نکته اصلی اینجاست که شما درخواست ملاقات با کسی را کردید که در هیچ شرکتی پیدا نمی‌شود. با این کار تلفنچی را گیج می‌کنید و شانس شما برای ملاقات با رئیس شرکت یا یک فرد تصمیم‌گیرنده افزایش خواهد یافت.

پاسخ نهایی: باز هم تأکید می‌کنم که راز موفقیت در برقراری چنین ارتباط‌هایی مشتاق کردن طرف مقابل است. اگر شانس بیاورید و بتوانید با یک فرد مسئول تماس بگیرید، باید یک پرسش خیلی خوب در چنته داشته باشید.

اگر از من می‌پرسید راز موفقیت در برقراری ارتباط با غریبه‌ها چیست؟ در یک کلمه می‌گویم: آمادگی!

برگرفته از کتاب قرمز کوچک پاسخ‌های فروش (کیمیای فروش)، نوشته جفری گیتومر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *