مقدمه

مقدمه

بازاریابی چریکی

به خاطر می‌آورم که در ۵۰ سالگی، وقتی که فهمیدم فارغ‌التحصیلان عادی کالج‌ها دارای اطلاعات بهتری هستند تا ۵۰ ساله‌های متوسط، دچار شوک شدم. حتی اگر آن شخص ۵۰ ساله تمام کتاب‌های مهم جدید و همه‌ی مجله‌ها، روزنامه‌ها، مستندهای تلویزیونی، وب‌سایت و وب‌کاست‌ها را نیز مطالعه کرده می‌کرد، باز هم کمتر از شاگرد کالج معلومات می‌داشت، زیرا در برنامه‌ی تحصیلی شاگردان کالج، کل این اطلاعات گنجانده شده است.
این کتاب، چهارمین چاپ بازاریابی چریکی و فرزند چاپ اول است که من آن را برای شاگردان قسمت توسعه‌ی برکلی دانشگاه کالیفرنیا نوشتم. این چاپ شامل همه‌ی مطالب جدید بازاریابی است، بعضی از مطالب برای همه مواقع و بعضی کاملاً جدید و دارای تمام بینش لازمی هستند که بتواند در نبرد بازاریابی به شما برتری بدهد.
بازاریابی به رشد خود ادامه می‌دهد، درست مانند محصلان کالج‌ها. این چاپ، فرزند خلف چریک قدیمی است، اصول اولیه‌ی خود را رها نخواهد کرد، همان‌طور که انسان‌ها طبیعت خود را ترک نکرده‌اند، اما قصد دارد در مورد تجهیزات بازاریابی از زمان نوشتن چاپ اول به شما راهنمایی‌هایی بدهد. این جنگ است.
اگر در مورد هر تغییری، چیزی بیاموزید و کاری برایش انجام دهید، امیدوار باشید که می‌تواند راهی برای پول درآوردن در زندگی باشد. هیچ راهی برای جمع‌آوری سرمایه از تمام تغییرات وجود ندارد، بدین رو، شما باید راهی را برای خودتان انتخاب کنید. اگر باهوش هستید، می‌توانید از اسلحه‌های واقعی و آزمایش شده و چند روش جدید برای سرکوب کردن رقبای خود استفاده کنید. در اینجا لازم است اخطار بدهم که به‌روز درنیاوردن کوشش‌های بازاریابی معادل مرگ شرکت خواهد بود. شرکت‌های موفق، یا رشد می‌کنند و تغییر می‌یابند، یا می‌میرند و از بین می‌روند. کوتاهی در سازگار کردن خود با تغییرات جاری، دلیل دیگری برای شکست است. این چاپ جدید در مورد تغییراتی است که می‌تواند به بازاریابی قدرت دهد. درعین حال این کتاب در مورد خواص و طرز رفتار محیط تجاری فعلی و آینده نیز هست.
کلید موفقیت از طریق بازاریابی چریکی، هنر توجه کردن است. باید به طور دائم در جریان روزنامه‌ها، مجلات، رادیو، تلویزیون، رقبا، مشتریان، حوادث کنونی و وقایع جاری و خلاصه همه نوع اطلاعات لازم باشید. اگر کاملاً دقیق نباشید، مشتریان خود را به سرعت از دست می‌دهید، زیرا آن‌ها به راحتی و به سادگی به رقبای شما رومی‌آورند. مقصود من بازاریابی به صورت کاملاً آگاهانه است، این چیزی است که شما لازم دارید: بازاریابی آگاهانه، همراه با تغییرات آن.
بعضی از راهنمایی‌ها در مورد بازاریابی چریکی چنان است که خواهید گفت: «آن را می‌دانم.» و در مورد بعضی دیگر خواهید گفت: «ما هم می‌توانیم آن را انجام دهیم.»
اگر هیجان‌زده شوید، شما را سرزنش نمی‌کنم، چون خود من نیز از وقتی که فکر آوردن بازاریابی چریکی به عصر میلیاردی مطرح شد، یعنی زمانی که مؤسسان شرکت‌ها به فکر درآمدهای میلیاردی افتادند، خیلی هیجان‌زده شده‌ام. استادان فن بازاریابی، امروزه دو عصر متفاوت را در نظر می‌گیرند، یکی از این‌ها اصولی قدیمی است که بر صبوری و تعهدات لازمه برای درآمدهای آینده تأکید می‌کند و دیگری بر رد نکردن پیشنهادها، فهرست طولانی نشانی‌ها و مهارت آنلاین برای درآمدهای سریع تأکید دارد. بازاریاب چریکی امروز به راحتی در هر دو عصر بالا عمل می‌کند.
بازاریاب‌های چریکی از این که بازاریابی دچار تغییرات زیادی شده است، خوشحال‌اند. این بازاریابی‌ها آگاه هستند که وقتی مسئله‌ی مدرنیزه کردن بازار پیش می‌آید، بیش‌تر رقبا می‌کوشند در جهت مخالف حرکت کنند و اجازه‌ی شکوفایی به بازار خود نمی‌دهند.
برای شکوفا کردن، شما باید مانند خورشید عمل کنید. باید آن انرژی پرقدرتی باشید که بازاریابی را زنده نگه می‌دارد. جلوتر بیایید و با دو قسمت بعدی بیشتر آشنا شوید.

  • بازاریابی چریکی در مورد تئوری و عمل است. من تئوری را فراهم می‌کنم. شما چه عملی را باید انجام دهید؟ اول این‌که کاملاً درک کنید که بازاریابی واقعی چیست؟ و این‌که چرا بازاریابی چریکی، پول‌های زیادی را در بانک‌های سراسر جهان پس‌انداز می‌کند.
  • از حق انتخاب و اختیارات خود به عنوان بازاریاب چریکی آگاه باشید.

با اختیارات جدیدی که در دسترس چریک‌ها قرار دارد، دستیابی به موفقیت خیلی ساده است. اما می‌دانم که این کار شما است. و کار من کمک کردن است، پس شروع کنیم.

برگرفته از کتاب بازاریابی چریکی، نوشته جی کنراد لوینسون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *