بنویسید تا رستگار شوید

بنویسید تا رستگار شوید

بنویسید تا رستگار شوید

بنویسید تا رستگار شوید

با ظهور شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه مثل تلگرام، اینستاگرام و کمی قبل‌تر فیس‌بوک و توییتر، ابراز وجود برای بسیاری از ما با درج مطلب امکان‌پذیر شده است. مطالبی که در اکثر قریب به‌اتفاق (چیزی نزدیک همه موارد!) کپی از نوشته دیگران هستند. نکته‌ای که می‌تواند از همین درج مطلب در شبکه‌های اجتماعی به سود ما تمام شود این است که….؟

معمولاً مطلبی را به اشتراک می‌گذارید یا از صفحه دیگران کپی می‌کنید که علاوه بر اینکه به آن علاقه دارید، آن را پذیرفته و قبول هم دارید. بهترین کار این است که به جای کپی کردن یا فروارد یک مطلب، هر آنچه از آن برداشت می‌کنید را با ادبیات و بر اساس دانسته‌های قبلی خودتان مجدداً بنویسید. حالا نوشته خودتان را در فضای مجازی منتشر کنید.

شاید بپرسید چه فایده‌ای دارد؟ شاید با این کار پولدار نشوید. حتی بعید است مشهور شوید. پس چه؟ اولین فایده این کار برای شما این است که با تعامل بیشتر مغز و ذهن شما با موضوع مطلب، سرعت و میزان ماندگاری مطلب در ذهن خودتان به مراتب بیشتر می‌شود.

اگر می‌خواهید موفق شوید، نوشتن تمرین بزرگ و مهمی برای ذهن شماست. نوشتن ذهن و ناخودآگاه شما را متمرکز و تربیت می‌کند. ذهن انسان برای نوشتن مجبور است بر روی موضوع تمرکز کند و تمرکز، دقت و نظم را می‌طلبد. هر چه بیشتر می‌نویسید، ذهن شما بیشتر بر موضوع نگارش متمرکز می‌شود. درگیری بیشتر ذهن با موضوعات مورد نوشتن، ذهن شما را به جنس موضوع نزدیک می‌کند. با نوشتن بیشتر درباره هدفی که دارید یا در حوزه مربوط به هدفتان، ذهن خود را در حال و هوای هدف بزرگتان نگه می‌دارید.

اگر می‌خواهید موفق شوید فقط کافی است معمولی نباشید. همه افراد جامعه (معمولی‌ها) می‌توانند مطالب را از جاهای دیگر کپی و فروارد کنند و این کار را هم می‌کنند. با نوشتن مطلب خودتان، با بسیاری انسان‌های معمولی متفاوت خواهید بود، آن‌هم تفاوتی مثبت و مؤثر.

اگر می‌خواهید موفق شوید، باید کم‌کم به توانایی‌های خودتان بیفزایید. یکی از توانایی‌های مهم انسان‌های موفق، نوشتن است. هر چیز مهمی در دنیا نوشته می‌شود: قراردادها، اسناد و مدارک بزرگ‌ترین مثال‌های نوشتنی هستند. بزرگان توصیه می‌کنند لزوماً هدف خود را بنویسید. برنامه‌های خود را بنویسید. حساب‌های مالی خود را بنویسید. نوشتن کار مهمی است که تا وقتی آن را انجام نداده‌اید، آن را بیهوده و خیلی ساده می‌بینید. بنویسید تا سادگی آن را لمس کنید. به خصوص وقتی بخواهید نظرات و دیدگاه‌های خود را بنویسید، این سادگی را درمی‌یابید!

اگر می‌خواهید موفق شوید باید خودباوری داشته باشید، خودتان را قبول داشته باشید. وقتی بتوانید نظر و دیدگاهی داشته باشید و آن را بنویسید تا دیگران آن را بخوانند، خودباوری شما به طور شگفت‌انگیزی رشد می‌کند. شاید تصور کنید هیچ‌کس از نوشته و نظر من استقبال نخواهد کرد، یا شاید خیلی افراد نظر و نوشته‌ام را نقد کنند. بله. حتی کتاب‌های آسمانی نیز، نظر همه را جلب نکرده و منتقدین خود را دارند، چه برسد به نوشته من و شما. اما یک نکته: اگر نوشته شما نقد شد خوشحال شوید. چرا که کسی آن را به دقت خوانده و درباره آن فکر کرده و شروع به نقد آن نموده است. شخص منتقد به طور ناخودآگاه برای شما و نوشته شما – حتی با وجود انتقاد به آن – ارزش و اعتبار فراتر از حالت عادی و تعارف اجتماعی قائل شده است. این نوشته شما بوده است که نظر افراد دیگر را به سمت شما جلب کرده است و طبیعی است گه عده‌ای از این افراد مخالف نظر شما باشند.

پس اگر می‌خواهید موفق شوید، خیلی کارها باید بکنید و یکی از آن‌ها نوشتن است. بنویسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *