تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی کیست؟

تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی کیست؟

تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی کیست؟

چطور بفهمم تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی کیست؟

کوتاه‌ترین پاسخ این است: [member]از بالاترین رئیس شروع کنید! در بعضی از شرکت‌ها، صاحب شرکت و در برخی دیگر مدیر اجرایی شرکت. دنبال کسی بگردید که حرف آخر را میزند.
بیشتر اوقات، فروشنده‌ها از سطوح خیلی پایین شروع می‌کنند و بنابراین ناچار می‌شوند با جان کندن خود را از نردبان القاب و عناوین بالا بکشند. خیلی‌ها از من می‌پرسند چطور از دست کارمندان رده پایین خلاص شوم؟ جواب من این است: اصلاً کی گفته سراغ آنان بروید؟
چرا کار را با کسی شروع کنید که قدرت تصمیم‌گیری ندارد؟
رمز موفقیت در این است که با رئیس همه‌ی رؤسا ارتباط برقرار کنید. برای این‌که او را بیابید، کافی است سری به وب‌سایت شرکت بزنید.
حالا مسئله این است که آیا آنان شما را می‌شناسند؟ چون در غیر این صورت، ارزش زیادی برای ملاقاتی که در نظر دارید قائل نمی‌شوند.
این هم سه راه سریع برای این‌که خود را به آنان بشناسانید:

  • جایی مقاله بنویسید که می‌دانید به آن بر خواهند خورد.
  • جایی سخنرانی کنید که احتمال می‌دهید صحبت‌های شما به گوششان برسد. (بهترین مکان، جلسه‌های انجمن فروشندگان است.)
  • با آنان مصاحبه انجام دهید و آن را در قالب یک مقاله چاپ کنید. (موضوع مقاله می‌تواند رهبری اقتصادی یا فلسفه‌ی تجارت باشد.)

احتیاط: این کار دشواری‌هایی دارد. من پاسخ‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهم که نیاز به سال‌ها ممارست دارند تا به نتیجه‌ی مطلوب برسند. ولی چنانچه موفق شدید، در موقعیتی قرار می‌گیرید که با اقتدار کنترل همه چیز را در دست دارید و قانون جاذبه تا ابد در مورد شما صدق خواهد کرد.
رمز موفقیت در این نیست که شما سراغ رئیس همه‌ی رؤسا بروید، بلکه باید کاری کنید که او سراغ شما را بگیرد.
پاسخ نهایی: برای قدم نخست باید هر طور شده با دست پر به دیدن تصمیم‌گیرنده‌ی اصلی بروید. بهتر است مقاله‌ای به قلم خودتان را همراه داشته باشید. بدین ترتیب به شما به عنوان یک آدم زیرک و قابل‌اعتماد نگاه می‌کنند. مقصود اصلی این است که تیر را به هدف بزنید و وقت خود را با کسانی که نقش‌های کم‌رنگ‌تری دارند، تلف نکنید.

برگرفته از کتاب قرمز کوچک پاسخ‌های فروش (کیمیای فروش)، نوشته جفری گیتومر[/member]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *