تعریف جدید نام تجاری

تعریف جدید نام تجاری

تعریف جدید نام تجاری

نام تجاری دقیقاً چیست؟ یک راهنمایی: منظور از نام تجاری، نشان تجاری یا پیام‌های تبلیغاتی یک شرکت نیست؛ زیرا نشان‌های تجاری و یا تبلیغات، مواردی هستند که از سوی خود شرکت‌ها اداره می‌شوند. اما نام تجاری، آن چیزی است که مصرف‌کننده نسبت به محصول، خدمت و یا شرکتی خاص عمیقاً احساس می‌کند. مردم، نام‌های تجاری را می‌سازند تا به شلوغی و ازدحام محیط نظم ببخشند.
اگر واژه‌ی نام تجاری وجود نداشت، به ناگزیر باید واژه‌ی جدیدی اختراع می‌کردیم؛ زیرا هیچ کلمه‌ای غنا و پیچیدگی این مضمون را ندارد. تنها واژه‌ای که می‌تواند تا حدودی به کلمه‌ی نام تجاری نزدیک باشد واژه‌ی «شهرت» است. شهرت شخصی شما، مثل نام تجاری یک شرکت، خارج از اراده‌ی شما است. شهرت چیزی نیست که شما در مورد خودتان می‌گویید بلکه، حاصل گفته‌های دیگران درباره‌ی شما است. در این میان، تنها کاری که از دست شما برمی‌آید، این است که بر این گفته‌ها و قضاوت‌ها تأثیر بگذارید.
اگر نام تجاری احساس درونی مشتری باشد، پس ایجاد نام تجاری چه معنایی دارد؟ به طور خلاصه، ایجاد نام تجاری یعنی تلاش یک شرکت برای راضی نگه‌داشتن مشتری به منظور تداوم بخشیدن به ارزش‌های نام تجاری. با وجود روش‌های اندازه‌گیری پیچیده ارزش نام تجاری، هدف ایجاد نام تجاری بسیار ساده است: راضی نگه‌داشتن مشتریان تا جایی که تعداد بیشتری از افراد، خرید بیشتری را برای سال‌های بیشتر و با قیمت بالاتر انجام دهند. ایجاد نام تجاری روش دیگری نیز دارد: به عنوان مثال اگر شرکتی کمتر از آن چه ارائه می‌کند متعهد شود، به نام تجاری خود لطمه می‌زند و نتیجه‌ی معکوسی نصبش خواهد شد: تعداد کمتری از افراد، خرید کمتری را برای سال‌های کمتر و با قیمت پایین‌تر انجام می‌دهند.
معیار خدمت‌رسانی شرکت‌ها، رضایت مشتری‌شان است.

 

برگرفته از کتاب زاگ، چگونه یک نام تجاری متمایز بسازیم؟، نوشته مارتی نیومیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *