درس‌های رهبری از فیلم Game of thrones

درس‌های رهبری از فیلم Game of thrones

درس‌های رهبری از فیلم Game of thrones

شاید شما هم از طرفداران مجموعه تلویزیونی بازی تاج‌وتخت (Game of thrones)باشید. مجموعه‌ای تلویزیونی در ژانر حماسی-تاریخی که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد. این فیلم برگرفته از یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های خیال‌انگیز جرج مارتین، یعنی نغمه آتش و یخ است. داستان این فیلم در دو قاره خیالی یعنی وستروس و اسیوس روایت می‌شود. این فیلم بر محور سه داستان اصلی است. اولین داستان روایت جنگ قدرت میان اشراف‌زادگان هفت‌اقلیم و تلاش آن‌ها برای تصاحب تخت آهنین پادشاهی است. اما خط دوم داستان پایان تابستان 10 ساله در سرزمین‌های وستروس و اسیوس و نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجودات افسانه‌ای از شمال را نقل می‌کند. اما در داستان سوم، شرح تلاش فرزند پادشاه مخلوع برای بازپس‌گیری تاج‌وتخت را می‌بینیم.

به هر ترتیب، بازی تاج‌وتخت صرف‌نظر از انتقادات فراوان، پرطرفدارترین سریال تلویزیونی جهان در طول تاریخ محسوب می‌شود. چنین سریالی به‌طور حتم می‌تواند دربردارنده نکاتی آموزنده برای رهبران و فعالان دنیای کسب‌وکار باشد.
رهبران کسب‌وکار چه درس‌هایی می‌توانند از این فیلم بگیرند؟

پیش از پاسخ به این سؤال، داستان طنزآلودي را با هم بخوانیم:

مردی سوار بر بالون، ناگهان فهمید که راه را گم کرده است. او از ارتفاع خود کاست تا آنکه زنی را بر روی زمین دید که داشت راه می‌رفت. او کمی پایین‌تر آمد تا زن صدایش را بشنود.

از بالا فریاد زد: «ببخشید، آیا می‌توانید به من کمک کنید؟ من به دوستی قول دادم که در کمتر از یک ساعت او را ملاقات خواهم کرد. اما حالا نمی‌دانم کجا هستم.»

زن پاسخ داد: «شما سوار بر یک بالون هستید که حدوداً 9 متر از زمین فاصله دارد. شما در موقعیت 40 درجه شمالی و 60 درجه غربی قرار دارید.»

مرد بالون‌سوار گفت: «شما باید مهندس باشید.»

زن در جواب گفت: «بله یک مهندس هستم. اما از کجا فهمیدید؟»

مرد دوباره گفت: «خوب مواردی که گفتید از لحاظ فنی درست هستند. اما من نمی‌دانم با اطلاعاتی که به من دادید باید چه کار کنم و با وجود این اطلاعات، باز من گم شده‌ام. صراحتاً بگویم که شما نتوانستید کوچک‌ترین کمکی به من کنید. ضمن آنکه وقتم را هم گرفتید.»

خانم مهندس در پاسخ گفت: «شما هم باید در کار ریاست باشید.»

مرد پاسخ داد: «همین‌طور است من رييس يك مجموعه هستم. اما از کجا می‌دانستید؟»

دیگری گفت: «شما نمی‌دانستید کجا هستید و حتي نمی‌دانستید كه می‌خواهید به کجا بروید. از طرف دیگر از ديگران  انتظار دارید که آن‌ها مسائلتان را حل و فصل کنند.»

داستان بالا جنبه‌ای استعاری داشت و به این جمله زیبا از جان ماکسول اشاره داشت که «رهبران بزرگ می‌شوند نه به خاطر قدرتشان، بلکه به خاطر توانایی‌شان در قدرتمند کردن دیگران.» روسا اداره می‌کنید، درحالی‌که رهبران ابداع می‌کنید. روسا نظارت می‌کنید، اما رهبران اعتماد پراکنی می‌کنید. روسا امر و نهی می‌کنند، اما رهبران ارشاد و تشویق می‌کنید. روسا میگویند من، رهبران همیشه میگویند ما. و بالاخره، روسا بیشتر به مقام و میزشان وابسته‌اند، اما رهبران به شخصیت و اراده خود متکی هستند. ویژگی‌های منحصربه‌فرد رهبران به‌گونه‌ای است که بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها به شکلی به آن پرداخته‌اند و درون‌مایه و خط اصلی داستان خود را پیرامون آن شکل داده‌اند. سریال بازی تاج‌وتخت بیش از هر چیز کلاس درسی برای مدیران و رهبران در کسوت‌های مختلف است. در ادامه تعدادی از آموزه‌های رهبري این سریال مسحورکننده را مرور می‌کنید:

 

  1. رهبران خوب، کیمیا هستند.

در بازی تاج‌وتخت رهبران بسیاری را می‌بینیم، اما تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها لیاقت چنین کسوتی را دارند و می‌توان به آن‌ها لقب شایسته را داد. به نظرتان این قاعده در تجارت نیز مصداق دارد؟ آیا رهبران خوب در دنیای کسب‌وکار نیز  کیمیا هستند؟ در واقع تاریخ تجارت نيز، رهبران شایسته انگشت‌شماری را به خود دیده است. انسان‌هایی که انگیزه می‌دهند و بر دل و جان زیردستان خود نفوذ دارند، کارهای صحیح را هدایت و تأیید می‌کنید، باعث ایجاد ایده‌های ناب می‌شوند. در تشخیص و تحلیل شرایط هوشمندانه عمل می‌کنید، با وضع موجود در جدال هستند، چشم به افق و دوردست‌ها دارند و به جای پیروی محض، پیشروی می‌کنید. بنگاه‌های اقتصادی در حال حاضر بیش از هر چیز نیازمند رهبران توانمند و با زاویه دید گسترده هستند. بنابراین باید بیش از هر زمان دیگری بر توسعه و پرورش رهبران کسب‌وکار تمرکز کنیم.

اگر سریال بازی تاج‌وتخت را دیده باشید، حتماً بارها از خود سؤال خواهید کرد که چه چیزی آدم‌های داستان را وامی‌دارد که رهبری کسی مثل ند استارک و خاندان او را بپذیرند و چرا شخصیت‌های داستان در پذیرش برخی از این رهبران مثل شاه جفری اکراه دارند، اما پشت سر دیگری تا آن سر دنیا می‌روند و خطرها را به جان می‌خرند؟ به هر ترتیب آن‌گونه که جان ماکسول نویسنده کتاب ارزنده «صفت‌های بایسته یک رهبر» می‌گوید: «هر چیزی از رهبری آغاز و به رهبری ختم می‌شود.» درواقع همان‌گونه که ماکسول تأکید دارد و در این داستان نیز می‌بینیم «برای سازماني (این سازمان می‌تواند یک کشور باشد) که انسان‌های شایسته را به کار می‌گمارد و آن‌ها را در قامت یک رهبر رشد می‌دهد و همواره در حال توسعه ایشان است، هیچ محدودیت و مرزی متصور نیست.»

 

  1. سازمان‌های قوم‌وخویش باز در طول زمان تضعیف خواهند شد.

آن‌چنان که در سریال هم می‌بینیم، خون هیچ‌گاه نمی‌تواند جایگزین مغز باشد. تحقیقات متعدد نشان می‌دهند که تنها %30 از کسب‌وکارهای خانوادگی دوام می‌آورند و به نسل دوم می‌رسند و تنها %3 آن‌ها همچنان به سودآوری خود در نسل سوم ادامه می‌دهند. در بازی تاج‌وتخت می‌بینیم که ارتقاء مقام تنها به‌واسطه نسبت فامیلی (مثل آنچه در مورد پادشاه جوان و خیره‌سر يعني شاه جفری رخ می‌دهد) می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری به دنبال داشته باشد. چراکه شایسته‌سالاری قربانی قوم‌وخویش‌بازی شده است. در این فیلم شاه جفری و برخی دیگر از منصوبین شاه، بدون برخورداری از شایستگی‌های لازم و تنها به واسطه روابط خونی به تاج‌وتخت می‌رسند و به رهبران متکبر و دیوانه قدرت تبدیل می‌روند. رهبرانی که جایگاهی در دل و جان مردم ندارند و قدرت خود را مدیون تاج‌وتخت هستند. در طرف مقابل فرزندان ند استارک شخصیت محبوب سریال قرار دارند. افرادی که علیرغم نسبت فامیلی، اما از کودکی تحت سخت‌ترین آموزش‌ها قرار گرفته و بیشترشان شایستگی‌های لازم برای حکمرانی را یافته‌اند. آن‌ها مسئولیت‌پذیری را آموخته‌اند و به ارزش‌های رهبری واقف هستند. ضمن آنکه محبوب و مقبول‌اند و از قدرت نفوذ و تغییر برخوردارند. بنابراین توجه به آموزش و شایسته‌سالاری دیگر درسی است که می‌توان از این سریال دیدنی گرفت.

 

  1. ارتباطات یعنی همه چیز

ارتباط معنایی ساده دارد: فن انتقال اطلاعات، اندیشه‌ها و رفتارهای انسانی از یک فرستنده به یک گیرنده. در واقع آدمی از بدو حیات خود به‌عنوان موجودی اجتماعی، کوشیده تا به وسيله برقراری ارتباط با همنوع خود، به تبادل افکار و اندیشه‌هایش بپردازد. لذا پر بیراه نیست که بگوییم، ارتباطات اجتماعی منشأ فرهنگ بوده و حیات و تعالی یک تمدن در گرو آن است. بسیاری از ابداعات بشر از خط، چاپ، تلگراف و تلفن گرفته تا اینترنت، سینما و رادیو و تلویزیون هم‌راستای تسریع و تسهیل فرآیند ارتباطات صورت گرفته‌اند.

آن‌چنان‌که در بازی تاج‌وتخت می‌بینیم، صرف‌نظر از جایگاه و مقام افراد، آنچه قدرتشان را رقم می‌زند، میزان تأثیرگذاری‌شان است و تأثیرگذاری نتیجه‌ی مستقیم ارتباطات است. در این فیلم آن دسته از شخصیت‌ها، پیروز هستند که ارتباطات بیشتری در رده‌های مختلف داشته باشند. شاید هیچ‌کس به‌اندازه‌ی شخصیت جالب و متفاوت تیریان لنيستر در بازی تاج‌وتخت اثرگذار نباشد. او یک کوتوله است و درست در شرایطی که کوتوله‌ها افرادی ناتوان و ناقص‌الخلقه تصور می‌شوند، تیریان به راحتی به خواسته‌های خود دست می‌یابد.

تیریان با درک نواقص جسمانی خود، تلاش کرده تا به فردی تأثیرگذار تبدیل شود و به همین سبب روابط و مناسبات گسترده‌ای با افراد تأثیرگذار و مهره‌های كليدي دارد. تلاش کنیم تا صرف‌نظر از موقعیت اجتماعی و فیزیکی خود، به مهره‌ای کلیدی و تأثیرگذار تبدیل شویم. بدانیم که تغییرات هرچند ترسناک باشند اما باعث ایجاد فرصت می‌شوند. از طرفی نباید بیش‌ازحد روی سمت و موقعیت شغلی خود تمرکز کنیم، بلکه باید بیشتر به مهارت‌هایی که خواهیم آموخت توجه داشته باشیم و مهارت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، به‌ویژه در زمینه‌ی ایجاد ارتباط را بیاموزیم. به‌علاوه آنکه، امروزه دیگر تنها اینکه چه می‌دانیم مهم نیست، بلکه اینکه چه کسانی را می‌شناسیم نیز مهم است. در همین سریال، افرادی را می‌بینیم که از طریق آشنایی و ارتباط با تصمیم‌گیرندگان کلیدی، تمام پله‌های نردبان ترقی را به سرعت طی می‌کنند.

 

  1. حتی به قیمت جان خود، به ارزش‌هایتان پایبند باشید.

بازی تاج‌وتخت صحنه‌ای برای مبارزه‌ی بی‌امان و تمام‌نشدنی میان خیر و شر، خوبی و بدی و عدالت و بی‌عدالتی است. مبارزه‌ای که تا پای جان ادامه دارد. کافی است تا نگاهی به کسب‌وکارهای صادق و ارزش‌مدار بیندازید تا مجموعه‌ای از ارزش‌ها را مشاهده کنید که در مقابل گذر زمان تغییری نکرده‌اند. ارزش‌های اولیه‌ای که سازمانتان حول آن شکل‌گرفته‌اند، به‌منزله‌ی قطب‌نمای سازمان بوده و آن را از مخاطرات حفظ می‌کنند. این ارزش‌ها می‌تواند پیرامون صداقت، قدرت و ثبات قدم، مسئولیت‌پذیری، کیفیت، اعتماد، احترام، خانواده کاری و کار تيمی و … باشد.

 

منبع: دل‌گفته‌ها و دل‌نوشته‌های معلم بازاریابی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *