رازهای زندگی بدون استرس و دلهره

رازهای زندگی بدون استرس و دلهره

رازهای زندگی بدون استرس و دلهره

راز بدون دلهره زیستن چیست؟
[member] به دنبال راه‌های عملی هستید؟ حرفی نیست، در اختیارتان می‌گذارم.[/member]
به فضای باز بروید، کمی بدوید و نرمش کنید تا عرق بریزید، بعد حمام کنید. وقتی پس از انجام دادن تمرینات ورزشی سمومی را که از بدن دفع شده است می‌شویید، آرامشی به شما دست می‌دهد که فکرتان را باز می‌کند. آن وقت خواهید دید چطور ایده‌های جدید و افکار مثبت به سوی شما هجوم می‌آورند.
به خودتان آرامش بدهید. کمی قدم بزنید، چند قدم پیاده‌روی به افکار شما نظم می‌دهد. به این ترتیب راه را باز می‌کنید تا پاسخ‌هایی واضح و روشن برای پرسش‌هایی که در ذهنتان دارید پیدا کنید. یک فیلم کمدی ببینید. برای مدت یک ساعت خودتان را به انجام دادن کار به خصوصی مجبور نکنید. به خودتان هوای آزاد و لبخند هدیه بدهید.
ریشه‌یابی کنید. نگرانی و اضطراب علامت است نه مشکل، باید دلیل اصلی بروز آن‌ها را پیدا کنید. گاهی وقت‌ها نتیجه این کنکاش ما را سخت متعجب می‌کند.
برنامه‌ریزی کنید. وقتی علت اصلی اضطراب را پیدا کردید، برای دست‌یابی به موفقیت برنامه‌ریزی کنید. اگر اضطراب شما دلایل متعددی دارد برای مقابله با هر یک، برنامه‌ی جداگانه‌ای پیش‌بینی کنید. نگرش خود را نسبت به هر یک از زمینه‌های بروز اضطراب عوض کنید یا خیلی ساده از آن‌ها بپرهیزید. از این‌که از دیگران طلب کمک کنید نترسید و خجالت نکشید. چه بسا با خوشحالی خواسته شما را اجابت کنند.
مطالعه کنید. مطالعه قدرت تفکرتان را تقویت می‌کند و به ذهن شما آرامش می‌بخشد. مجبور می‌شوید تلویزیون را خاموش کنید تا بتوانید مطالعه کنید. اجازه ندهید اضطرابتان شما را به انجام دادن کاری وادارد. در جهت رفع آن تلاش کنید. پنجاه سال است که مجسمه‌ی سرامیکی کوچکی از «آنور ایی نیومن» در کتابخانه‌ی من است. جمله معروفش هم زیر آن حک شده: «من و اضطراب؟» از وقتی به یاد دارم این جمله ورد زبان من هم بوده است. مطمئنم غلبه بر اضطراب یکی از رازهای موفقیت در فروش است.
لبخند بزنید. لبخند شما به دیگران هم سرایت می‌کند. خنده انسان را چه از نظر درونی و چه از نظر ظاهری در وضعیت بهتری قرار می‌دهد. فروشنده موفق همیشه لبخند بر لب دارد. باید خود را مقید کنید که همیشه لبخند بزنید.
اگر سی روز متوالی تمرین کنید، برایتان به صورت عادت در خواهد آمد.
به مسائل دیگر زندگی‌تان که منشأ بروز نگرانی هستند، فکر کنید. فقط عدم موفقیت در دستیابی به فروش خوب نیست که شما را نگران می‌کند. شاید دلایل دیگری هم وجود دارد. آن‌ها را روی کاغذ بنویسید.
دلایل بروز اضطراب را ریشه‌یابی کنید و تا آنجا که می‌توانید آن را از زندگی روزمره خود حذف نمایید.

راهکار: حتی پس از این که در عمل با اضطراب مقابله کردید، باید از نظر روانی هم آن را از خود دور کنید. راز موفقیت شما در این است که انرژی منفی را به مثبت تبدیل کنید و اضطراب را از وجودتان بزدایید.

نکته پایانی: مهم این است که دریابید اگر شما نگرانید و اضطراب دارید، دیگران مقصر نیستند. منشأ پیدایش آن در وجود خود شماست. تنها چیزی که از اضطراب و نگرانی فراوان عایدتان می‌شود، سکته قلبی است. به نفعتان است که تدبیری بیندیشد و بر آن‌ها غالب شوید.

برگرفته از کتاب قرمز کوچک پاسخهای فروش (کیمیای فروش)، نوشته جفری گیتومر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *