رفتار با مشتری دروغگو

رفتار با مشتری دروغگو

رفتار با مشتری دروغگو

اگر خریدار احتمالی مطلبی خلاف واقع گفت تکلیف چیست؟

ببینید دلیل اینکه با شما صادق نیستند، چیست؟ باید بفهمید از این دروغ چه سودی می‌برند. این را بدانید که [member]دروغ گفتن از اعتبار افراد کم می‌کند، فقط بعضی از دروغ‌ها بدتر هستند، بعضی‌ها قابل‌تحمل‌تر. بیشتر دروغ‌هایی که مشتری‌ها می‌گویند در مورد قیمت است تا نشان بدهند شما از رقبایتان ضعیف‌تر هستید. به طور مثال، می‌گویند: نمی‌شد تخفیف بدهی؟… فلانی امکانات بیشتری در اختیارم می‌گذارد… هزینه‌ی حمل فلان شرکت کمتر است…
دروغ به روابط شما صدمه می‌زند. اختیار با شماست که با دروغگو معامله کنید، ولی این را بدانید اگر کسی یک بار دروغ گفت، این احتمال وجود دارد که در موارد دیگر هم صادق نباشد.
به طور مثال، می‌گویند: فاکتورمان را گم کردم… چک شما پست شده… فکر کردم شما گفتید… نه من هیچ‌وقت این یکی را قبول نکردم… و جمله‌هایی از این دست.
بهترین راه معامله با یک دروغگو این است که با او صادق باشید. به خریدار بگویید من در روابط کاری‌ام به طرف مقابل به چشم یک همکار نگاه می‌کنم نه خریدار. اگر کسی واقعاً بخواهد با شما معامله کند، پرداخت درصدی از هزینه‌های حمل‌ونقل یا نگرفتن تخفیف ناچیز اهمیت چندانی ندارد، چون برای محصول شما، دریافت سالم و به موقع جنس و خدمات پس از فروش ارزش قائل است. اگر مشتری دروغگوی شما خیال ندارد که روشش را تغییر دهد، به او بگویید به این نتیجه رسیده‌اید که می‌تواند انتخاب‌های بهتری داشته باشد و خود شما یکی را می‌شناسید که به درد معامله با او می‌خورد. آن‌وقت او را سراغ یکی از رقبایتان که می‌دانید آدم روراستی نیست بفرستید!

پاسخ نهایی: کسی که یک بار دروغ گفت، از دروغ گفتن دوباره هراسی ندارد؛ بنابراین هوشیار باشید.

برگرفته از کتاب قرمز کوچک پاسخ‌های فروش (کیمیای فروش)، نوشته جفری گیتومر[/member]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *