ساختن برند به سبک ستاره ها

ساختن برند به سبک ستاره ها

اگر می‌خواهید معنای برند بودن را بدانید سعی کنید همیشه بهترین بودن را تجربه کنید.امروزه برند ها هویت افراد واهمیت آنها ومحصولشان را در بر میگیرد. که میتواند بهترین انگیزه برای ساختن بهترین برند باشد.در ادامه با استفاده ازستاره ها واسطوره های جهانی که به ارتقای شخصی وبرند ما کمک شایانی می‌کند را می‌بینیم.

1- جی کی رولینگ –اشتیاق  و بوی خوش موفقیت

جی کی رولینگ شاید پرآوازه‌ترین داستان‌نویس عصر حاضر باشد که با نگارش مجموعه داستانهای هری پاتر به شهرتی جهانی دست یافت. کتابهایی که لقب یکی از پرفروشترین کتابهای تاریخ بشریت را با بیش از نیم میلیارد نسخه به خود اختصاص دادند. رولینگ نمونه بارز افرادی است که از فرش به عرش رسیدند. بگونه‌ای که وی هم‌اینک در زمره‌ی ثروتمندترین زنان جهان و چهل‌وهشت مین چهره‌ی شناخته‌شده دنيا به انتخاب فوريس است.

مهم‌ترین ویژگی شخصیتي رولینگ، اشتیاق زائدالوصف او به کار خود، یعنی نویسندگی است. ترکیب اشتیاق و خوش‌بینی، اکسیر موفقیت خالق هری پاتر است. زنی که وقتی دختربچه‌ای 6 ساله بود به نوشتن داستان روی آورد، اما شاید هيچ داستاني به‌اندازه ماجرای پسرک عینکی جادوگر، او را شیفته رمان‌نویسی نکرد. خود در خاطراتش می‌نویسد که در سال 1990 درزمانی که در ایستگاه به انتظار قطار لندن نشسته بود، به ناگهان ایده‌ی هری پاتر به ذهنش خطور کرد. اما اولین رمان از مجموعه هری پاتر با نام هری پاتر و سنگ جادو در سال 1995 آنهم بعد از آنکه 13 ناشر رمان رولینگ را رد کردند به چاپ رسید. مدتی نگذشت که 120 میلیون نسخه از اولین رمان خانم نویسنده به 67 زبان زنده دنیا به فروش رفت. فروش بالای این کتاب موجب شد که انتشارات بلومز بری  سرخوش از موفقيت غيرمنتظره‌اش. رمان هری پاتر و سنگ جادو را حتي به زبان یونان باستان و لاتین نیز عرضه کند.

حتی کودک خردسال رولینگ نیز ذره‌ای از اشتیاق او به نویسندگی نکاست و او همچنان پرقدرت به کار خود ادامه می‌داد به‌گونه‌ای که در کمتر از 5 سال قله‌های موفقیت را یک‌به‌یک فتح کرد و به ثروتی افسانه‌ای و شهرتی مثال‌زدنی دست‌یافت. حال‌آنکه مدیریت انتشارات بلومزبری در ابتدا باوجود قبول رمان او، به رولینگ پیشنهاد داده بود که به‌جای نویسندگی بهتر است به یک کار روزمزد بپردازد، چراکه نویسندگي برای کودکان برای او نان‌وآب نخواهد شد. اما اشتیاق رولینگ، تمام معادلات را به هم‌ریخت، چنان‌که برند هری پاتر امروز به شهرت جهانی رسیده و ارزش جهانی این برند بالغ‌بر 15 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. ثروتی که جی کی رولینگ را حتی ثروتمندتر از ملکه الیزابت دوم کرد.درواقع، اشتیاق انسان سرچشمه‌ای است از انرژی، که پیشرفت و انگیزه از آن برمی‌خیزد.
صرف‌نظر از استعدادهاي خدایایمان، چنانچه اشتیاق خود را دنبال کنیم، درنهایت برندی خوش‌نام از ما برجا خواهد ماند. پس به آنچه انجام می‌دهیم مشتاق باشیم و تنها به کارهایی بپردازیم که مشتاق آن هستیم و بعد به نظاره‌ی نتایج پربار اين انتخاب بنشینیم.
2- سیلوستر استالونه –پشتکار به سبک راکی

سیلوستر استالونه نمونه یکی از الهام‌بخش‌ترین شخصیت‌هاست که پشتکار او زبانزد خاص و عام است. سیلوستر استالونه 68 ساله، بازیگر، کارگردان و نویسنده مطرح آمریکایی است که عمده شهرت برند او مربوط به نقشه‌ای اکشن وی در فیلم‌های هالیوودی است. رمبو و راکی دو نقش به‌یادماندنی استالونه است که در به شهرت رساندن او بسیار تأثیرگذار بودند تا جایی که سیلوستر استالونه به خاطر بازی در مجموعه فیلم‌های راکی، نامزد دریافت دو جایزه اسکار شد. امروزه دو شخصیت رمبو و راکی یکی از مظاهر فرهنگ آمریکایی بشمار می‌روند: راکی بالبوا؛ مشت‌زنی جاه‌طلب که بی‌محابا درراه عشق و افتخار مبارزه می‌کند و جان رمبو کهنه سربازی بي‌باك و دلير که در مأموریت‌های تلافی‌جویانه حضوری درخشان دارد.
اما کمتر کسی می‌داند که این ابرقهرمان باپشتكار هالیوود از یک معلولیت قابل‌توجه در صورت خود رنج می‌برد که از کودکی و در اثر حادثه‌ای سهوی برای او پیش‌آمده است. درواقع، قسمت پایین صورت استالونه فلج است و به همین دلیل او چهره‌ای غم‌بار و گاه صدایی نامفهوم دارد. اما هیچ‌یک از این مشکلات نتوانست سد راه اراده پولادین و پشتکار مثال‌زدنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *