قانون کاریزما

قانون کاریزما

قوانین کاریزما

وقتی کلمه کاریزما یا کاریزماتیک را می‌شنویم تصویر شخصی بسیار تأثیرگذار در ذهنمان نقش می‌بندد یا وقتی فردی از جاذبه شخصیتی فوق‌العاده‌ای برخوردار است می‌گوییم کاریزمای زیادی دارد. به نوعی این کلمه برای خیلی از ما یک واژه‌ی جذاب است. کاریزما را «جذبه یا جاذبه شخصی» ترجمه می‌کنند. به عبارتی کاریزما، الزاماً به معنای این نیست که دیگران از ما بترسند. بلکه آن را به معنای قدرتی تلقی می‌کنند که نفوذ کلام و رفتار انسان‌ها را بر اطرافیانشان افزایش می‌دهد.

نوشته‌های مدیریتی به ما می‌آموزند که مدیرانی که کاریزما دارند، می‌توانند با هزینه‌ی کمتر و سرعت بیشتری خواسته‌های خود را در محیط کار عملی کنند و کارکنانی که کاریزما دارند، می‌توانند ضعف موقعیت سازمانی خود را با این ویژگی تا حدی جبران کرده و سهم بیشتری از تصمیم‌گیری و قدرت را در جلسات و محیط‌‌های کاری به دست بگیرند.

کتاب The Laws of Charisma یا «قوانین کاریزما» نوشته «کرت مورتنسن» به بررسی نکاتی می‌پردازد که می‌توانند موجب افزایش کاریزمای ما بشوند. این کتاب برای نخستین بار در سال ۲۰۱۱منتشر شده و تا امروز به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

در اینجا مروری به فهرست مطالب این کتاب خواهیم داشت. تجربه به همه‌ی ما نشان داده است که گاهی مرور فهرست یک کتاب، حتی بدون خواندن آن، ممکن است چارچوبی خوب و شفاف از یک موضوع در ذهن ما ایجاد کند.

کتاب به پنج بخش اصلی تقسیم شده و هر یک از بخش‌ها مطالب مختلفی را پوشش داده است.

در بخش نخست، تحت عنوان «حضور» هفت سرفصل گنجانده شده که به موضوعات شوق، اعتماد به نفس، همسویی عمل و نیت، خوش‌بینی، قدرت مثبت و اجتناب از اجبار، سلامت و انرژی و در نهایت خوشحالی و حس شوخ‌طبعی پرداخته است.

در بخش دوم کتاب، تحت عنوان «ویژگی‌های کلیدی» به موضوعات نظم شخصی، توانمندی، شهود، هدفمند بودن، صداقت، انگیزه، خلاقیت و تمرکز پرداخته شده است.

در بخش سوم کتاب، تحت عنوان «مهارت ارتباط» هنر ارائه مطلب، مهارت‌های ارتباطی و مدیریت مردم، نفوذ و متقاعدسازی، هنر داستان‌گویی، ارتباط چشمی، مهارت گوش دادن و ایجاد صمیمیت پرداخته شده است.

در بخش چهارم تحت عنوان «قدرت بخشیدن به دیگران» توضیح داده شده است که انسان‌های معمولی، با کاهش قدرت دیگران، خود را در سطحی بالاتر قرار می‌دهند؛ اما انسان‌های کاریزماتیک، تلاش می‌کنند قدرت اطرافیان خود را افزایش دهند تا قدرت مجموعه آن‌ها هم افزایش بیابد. الهام‌بخش بودن، احترام به اطرافیان، ایجاد انگیزه در دیگران، حسن نیت، چشم‌انداز داشتن برای خود و ایجاد چشم‌انداز برای دیگران و همدلی از سرفصل‌های این بخش هستند.

در بخش پنجم تحت عنوان «نکاتی در مورد ناخودآگاه» به مهارت‌های کلامی و تأثیر ناخودآگاه آن بر مخاطب، مهارت‌ها و ارتباط غیرکلامی، وضعیت‌های مختلف احساسی ما انسان‌ها، ظاهر فیزیکی و رفتارهایی که ناخودآگاه دیگران را از ما می‌رانند پرداخته شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *