محصول را قهرمان کنید

محصول را قهرمان کنید

محصول را قهرمان کنید

هر وقت می توانید، خود محصول را به قهرمان آگهی تان تبدیل کنید. اگر محصولی را کسل کننده می پداارید خبری برای شما دارم: ما محصولی نداریم که کسل کننده باشد. این، آگهی نویسانند که کسل کننده اند. من هیچ گاه نوشتن آگهی محصولی را به کسی محول نمی کنم، مگر آنکه بدانم به آن محصول علاقه مند است. من هم برنامه های تبلیغات ناموفقی را تهیه کرده ام که ناشی از بی علاقه بودن من به محصول مورد نظر بوده است.

مشکلی که بنگاه های تبلیغاتی با آن مواجهند این است که بسیاری از محصولات، هیچ تفاوتی با رقبایشان ندارند. تولید کنندگان به فن آوری یکسانی دسترسی دارند؛ گروه بازاریابی روش های تحقیقاتی مشابهی را برای تعیین ترجیحات مصرف کننده در مورد رنگ، اندازه، طرح، مزه و امثال آن به کار می گیرند. وقتی با محصولات « مشابه» رو به رو می شوید، تمامی امید شما باید به این باشد که بتوانید نکات مثبت محصول را بر جسته تر و جذاب تر از رقبا یتان تشریح وآن ها را با نوع تبلیغاتان از هم متمایز کنید. این همان« ارزش افزوده» ای است که تبلیغات به ارمغان می آورد و من تا به حال آن فرد زاهد نما نبوده ام که به خاطر این کار از خود متنفر باشم.

یقیناً خوب

شریک من، جوئل رافائلسون احساسی را ابراز کرده است که برای مدتی در ذهن من رشد کرده است:

تقریباً هر تبلیغ کننده ای در گذشته تصور می کرد که برای فروش محصولاتش باید مصرف کننده را متقاعد کند که محصولش نسبت به رقبایش برتر است. شاید این کار اصلاً لازم نباشد. شاید کافی باشد که مصرف کننده را متقاعد کنید که محصولتان یقیناً خوب است. اگر مصرف کننده احساس اطمینان کند که محصول شما خوب است و احساس عدم اطمینان نسبت به محصولات رقیب داشته باشد، محصول شما را خواهد خرید.

اگر شما و رقبایتان همگی محصولات عالی تولید می کنید، در پی القای این پیام نباشید که محصول شما برتر است. فقط از خوبی های محصول خودتان بگویید و روش روشن تر و صادقانه تر و آگاه کننده تری برای بیان این مسئله به کار ببرید. اگر این نظریه درست باشد، فروش به سمت بازاریاب هوشمندی که بیشترین تلاش را برای اعتماد سازی بر اساس « یقیناً خوب» بودن محصول در پیش می گیرد، متمایل خواهد شد.

این طرز فکر در عرصه تبلیغات محصولات « مشابه »، ذکاوت و هوشمندی مصرف کننده را تحقیر نمی کند. چه کسی می تواند شما را به خاطر برداشتن گامی به جلو ملامت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *