مروری بر ماشین فولکس قورباغه‌ای

مروری بر ماشین فولکس قورباغه‌ای

مروری بر ماشین فولکس قورباغه‌ای

فولکس‌واگن قورباغه‌ای (Beetle) آن‌قدر هم که فکر می‌کنید اتومبیل کم پرستیژی (Counterculture، فرهنگ و سبکی از زندگی که با ارزش‌های غالب جامعه تضاد دارد) نبود. فروش آن کاهش یافته بود، اما آگهی‌های بسیار خوبی آن را از خطر نجات داد. به خاطر تبلیغات تلویزیونی و چاپی، این ماشین بیش از پانزده سال در آمریکا سودآور بود. فولکس قورباغه‌ای نمونه‌ی خوبی برای نشان دادن قدرت صنعت تلویزیون است.
از سوی دیگر فولکس‌های قورباغه‌ای جدید، به دلیل ظاهر زیبا و احساس خوبی که برای راننده به وجود می‌آورند، به موفقیت رسیدند. شکل زیبا، تبلیغات دهان‌به‌دهان و طرح متفاوت آن، باعث بازاریابی وسیعی شد. این عوامل در موفقیت فولکس‌های قورباغه‌ای جدید مؤثر بودند. هر بار که فولکس کره‌ای شکل با ظاهری اسپرت (SUV: Sport Utility Vehicle) در خیابان بالا و پایین می‌رفت، برای خودش بازاریابی می‌کرد.
پس از گذشت تنها سه سال، شرکت فولکس‌واگن هم‌اکنون در حال ارائه‌ی مشوق‌ها و طرح‌های جدیدی است که این ماشین را دوباره جذاب سازد. گاو بنفش مؤثر است اما افسوس که به اندازه‌ی دوران صنعت تلویزیون دوام نمی‌یابد.

چه چیزی مؤثر است؟
یکی از راه‌های رسیدن به یک تئوری بزرگ، درک این است که ببینیم در دنیای واقعی چه روش‌هایی مؤثر است و این روش‌ها به چه موفقیت‌هایی منجر می‌شوند. اگر چه این مسئله در بازاریابی گیج‌کننده است.
«فور سیزن (Four Seasons، هتل‌های گران‌قیمت و لوکس آمریکایی، تأسیس 1960)» و «متل سیکس (Motel6، هتل‌های ارزان‌قیمت و زنجیره‌ای آمریکا که فعالیت خود را با اجاره‌ی هر اتاق شبی 6 دلار آغاز کرد. تأسیس 1962)» چه چیز مشترکی دارند؟ با این که هر دو به موفقیت‌های بزرگی رسیده‌اند و هر دو در زمینه‌ی هتلداری مشغول‌اند، بیش از این نمی‌توانند متفاوت باشند. «وال مارت (WalMart، بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای خرده‌فروشی دنیا و با حاشیه‌ی سودی معادل 5/3 درصد)» و «نایمن مارکوس (Neiman Marcus، پاساژهای زنجیره‌ای و لوکس آمریکایی، تأسیس 1907)» هم، هر دو در عرض یک دهه رشد کردند. «نوکیا» و «نینتندو» نیز همین‌طور.
این کار مانند این است که با استفاده از آینه عقب ماشین بخواهیم رانندگی کنیم. بدون شک چنین کارهایی مؤثر بوده است اما آیا این مسائل می‌تواند به ما کمک کند تا بفهمیم در آینده چه چیزهایی چاره‌ساز است و مؤثر واقع می‌شود؟
چیز مشترکی که همه‌ی این شرکت‌ها دارند، این است که آن‌ها نقطه‌ی اشتراکی با هم ندارند. آن‌ها به‌طور کامل با هم متفاوت‌اند. هرکدام، دو سر انتهایی یک پیوستار هستند. بسیار سریع یا بسیار کند، بسیار گران یا بسیار ارزان، بسیار بزرگ یا بسیار کوچک.
دلیل این که دنباله‌روی از یک رهبر بسیار سخت است این است: یک رهبر یک رهبر است، زیرا کار چشمگیری انجام داده است. کار چشمگیری که به وقوع پیوسته، اگر شما آن را دوباره انجام دهید، دیگر چشمگیر نیست.

 

برگرفته از کتاب گاو بنفش، نوشته ست گادین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *