مشتری‌یابی بدون تماس با افراد جدید

مشتری‌یابی بدون تماس با افراد جدید

مشتری‌یابی بدون تماس با افراد جدید

مشتری‌یابی بدون تماس با افراد جدید

چطور بدون تماس گرفتن با افراد جدید مشتری پیدا کنم؟

هیچ‌کس از روش برقراری تماس با افراد ناشناس خوشش نمی‌آید. نه فروشنده‌ای که این قدم را برمی‌دارد و نه طرف مقابل. همه می‌دانیم که این روش بهترین راهکار نیست و روز به روز به دردسرهایش اضافه می‌شود.
با راه‌های پیشنهادی زیر می‌توانید از روش قبلی صرف‌نظر کنید. هدف اصلی این است: سر راه کسانی سبز شوید که توان پاسخگویی به شما را داشته باشند. در هر یک از این روش‌ها باید ابتدا ارزش کار خود را مشخص کنید. شناخت این ارزش‌ها مخاطبان شما را وامی‌دارد تا با شما تماس بگیرند.

  • مقاله بنویسید. آن را جایی چاپ کنید که در معرض دید مشتاقان استفاده از خدمات شما قرار بگیرید.
  • در یک برنامه‌ی تلویزیونی شرکت کنید. در این روش بهتر است با شما مصاحبه کنند.
  • سخنرانی کنید. در یک گردهمایی یا نمایشگاه به معرفی محصولتان بپردازید.
  • از طریق رایانه برای خریداران احتمالی پیغام بفرستید. برای این کار باید فهرست کسانی را که در زمینه‌ی کاری شما فعال هستند تهیه کنید.
  • در سمینارها شرکت کنید. برای معرفی خودتان یک برنامه با عنوان جذاب طراحی کنید و آن را با انرژی بسیار زیاد اجرا نمایید.
  • با برنامه‌ریزی پیش بروید. طوری قدم بردارید که افراد مسئول و تصمیم‌گیرنده سر راه شما قرار بگیرند. سعی کنید از نزدیک با مشتری‌های خود آشنا شوید.
  • از کسی که شما را می‌شناسد یک توصیه‌نامه بگیرید. شانس مفید واقع شدن یک توصیه‌نامه در مقایسه با روش برقراری تماس با افراد ناشناس صد برابر است.

اگر هنوز دنبال پیدا کردن راهی برای برقراری ارتباط‌های بیشتر هستید، به این روش‌ها عمل کنید:

  • پس از این که فروشی انجام شد، به یکی دو شرکتی که در همسایگی مشتری شما قرار دارند، سر بزنید. بهتر است از مشتری خود بخواهید که شما را همراهی و معرفی کند.
  • هر روز به چند نفر تلفن کنید تا تمرینی باشد برای پیدا کردن روش‌های جدید و برقراری ارتباط و به کارگیری ایده‌های جدیدی که به ذهنتان می‌رسند. با این روش تجربه‌های بیشتری کسب می‌کنید و در واقع آموزش می‌بینید. شاید برقراری ارتباط با کسانی که نمی‌شناسید روش کارآمدی برای پیدا کردن مشتری نباشد، ولی مهارت‌های شما را افزایش می‌دهد.
  • با کسانی تماس بگیرید که می‌دانید در کارشان موفق هستند. شانس بیشتری دارید که بتوانید اشتیاقشان را دامن بزنید. با آمادگی کامل با آنان آشنا شوید.

پاسخ نهایی: رمز موفقیت در برقرار ارتباط با یک غریبه این است که او باید نسبت به شما شناخت داشته باشد تا حاضر به ملاقات با شما شود وگرنه کار تمام است. مشکل اصلی اینجاست که باید خود را به دیگران بشناسانید. سخت است ولی غیرممکن نیست.

لازم است در زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید بر ارزش‌های خود بیفزایید. باید یک برنامه‌ی بازاریابی، بهتر از آنچه در حال حاضر دارید، تهیه کنید. در این صورت خواهید دید که مشتری با شما تماس می‌گیرد و ارتباطی برقرار می‌شود که نتیجه‌های درخشانی به بار می‌آورد.

برگرفته از کتاب قرمز کوچک پاسخ‌های فروش (کیمیای فروش)، نوشته جفری گیتومر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *