مهم دیدن چیزی است که دیگران نمی‌بینند

مهم دیدن چیزی است که دیگران نمی‌بینند

مهم دیدن چیزی است که دیگران نمی‌بینند

امروز شرکت‌های متعددی به عرضه کتاب، نشریات و سایر آثار فرهنگ فارسی بر روی شبکه اینترنت پرداخته‌اند ولی برخی از آنان به جای بازار ایران، بازارهای خارج از کشور را هدف گرفته‌اند! این شرکت‌ها به فراست دریافته‌اند که جوامع ایرانی مقیم خارج برای حفظ ارتباط فرهنگی با ایران نیازمند دسترسی به آثار هنری، ادبیات کودک، شعر و سایر حامل‌های فرهنگی هستند و تشخیص و تأمین این نیاز به مفهوم کشف یک بازار جدید است. کشف یک نیاز نهفته به معنای کشف یک فرصت جدید است و این مفهوم اساس نوآوری در کسب‌وکار به شمار می‌آید.
امروز زندگی آمیخته با فرآورده‌هایی چون آدامس، بستنی، سشوار، جاروبرقی و تلفن همراه است. هیچ‌یک از این محصولات که زیربنای کسب‌وکارهای بزرگی قرار دارند تا یک‌صد سال پیش وجود نداشته است. نقطه پیدایش هر یک از این ابداعات و فرصت‌های کسب‌وکار مربوط به آن‌ها، در کشف یک نیاز نهفته بوده است. منافع اصلی یک نوآوری به کسی تعلق دارد که نیاز نهفته را زودتر از دیگران کشف کند و بهتر از دیگران به آن پاسخ دهد.
مزیت رقابتی تنها در پرتو درک عوامل «متمایز و برتر» خلق ارزش برای مشتری حاصل می‌شود. باید چیزی را دید که از دیدگاه رقیب پنهان مانده است، چیزی که به‌کارگیری آن برای مشتری جاذبه و مطلوبیت زیادی ایجاد کند.
چگونه می‌توان نیاز نهفته بازار را کشف کرد؟ چگونه می‌توان آن را زیربنای حرکت استراتژیک سازمان و موفقیت در محیط کسب‌وکار قرار دارد؟ رویکرد تفکر استراتژیک به پاسخگویی این سؤالات اساسی متوجه است.

 

برگرفته از کتاب 5 فرمان برای تفکر استراتژیک، نوشته وفا غفاریان و غلامرضا کیانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *