پیدا کردن مشاور

پیدا کردن مشاور

پیدا کردن مشاور

چطور یک راهنما پیدا کنم و اگر به چنین شخصی برخوردم چطور با او ارتباط برقرار کنم؟
سعی کنید پیرامون کسانی باشید که در این کار پیشکسوت‌اند و در عین حال افراد مهربان و محترمی هستند. عجله نکنید، کسی حاضر می‌شود راهنمای شما باشد که نظر و احترامش را جلب کرده باشید و این کار زمان می‌برد. با خواهش کردن تنها، به جایی نمی‌رسید.
راز موفقیت: فهرست افرادی را که اعتقاد دارید می‌توانند روی کار شما تأثیر بگذارند تهیه کنید. ببینید چطور می‌توانید از هم‌صحبتی با آنان بهره‌مند شوید. دنبال راهی باشید که آنان شما را بشناسند. باید هر طور شده چکیده‌ی عوامل مؤثر در موفقیت آنان را به دست بیاورید و آن را چاشنی تلاشتان کنید.
راه‌های پیشنهادی من برای ایجاد و توسعه روابط با یک راهنمای خوب از این قرارند:
با کسی که به عنوان راهنما انتخاب می‌کنید، مدبرانه رفتار کنید. هیچ‌وقت از فرصتی که به دست آورده‌اید سوءاستفاده نکنید و مراقبت زیاده‌روی باشید.
هرگز از راهنمای خود تقاضای پول نکنید. این کار شما واکنش جالبی در پی نخواهد داشت و روی برداشتی که از هدف شما دارد، تأثیر می‌گذارد. راهنمای شما از پیشرفتتان احساس غرور می‌کند. یک راهنمای خوب از کمک کردن به شما لذت می‌برد ولی باید از هر وقت مناسبی بهره بگیرید تا خدماتش را بر زبان بیاورید و از او تشکر کنید. به او نشان بدهید که پیشنهاد او را به کار بسته‌اید و نتیجه گرفته‌اید. به این ترتیب او را تشویق به ادامه همکاری می‌کنید.
اگر به رابطه‌ای که با راهنمایتان دارید، ارزش و اعتبار ببخشید، سالیان سال از تأثیرات مثبت آن بهره‌مند خواهید شد. هدف‌هایتان را برایش بازگو کنید، از او بخواهید فکر و نظرش را بگوید و در این زمینه تجربه‌هایش را در اختیار شما قرار دهد. او را در موفقیتی که کسب می‌کنید شریک و سهیم بدانید. ناکامی‌هایتان را هم بازگو کنید ولی از شکوه و گلایه بپرهیزید. قضیه را همان‌طور که اتفاق افتاده است، تعریف کنید و راه چاره را بپرسید. وقتی قصد انجام دادن کاری را دارید، به او بگویید و بعد اجرایش کنید.

برگرفته از کتاب قرمز کوچک پاسخهای فروش (کیمیای فروش)، نوشته جفری گیتومر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *