پیشنهاد ردنشدنی چیست؟ – ۱

پیشنهاد ردنشدنی چیست؟ – ۱

پیشنهاد رد نشدنی

پیشنهاد رد نشدنی

اجازه بدهید با یک تعریف شروع کنیم. یک پیشنهاد رد نشدنی عبارت است از یک پیشنهاد هویت آفریندر مورد یک محصول یا یک امر خدماتی، یا موسسه ای که در آن سود و منفعت مورد انتظار برای این سرمایه گذاری به قدری روشن و مؤثر به طرف مقابل ارائه می‌گردد که آن شخص بلا فاصله در می‌یابد که فقط یک احمق می‌تواند چنین پیشنهادی را نپذیرد.
معنای کلمات فوق نمی‌تواند تا اینجا اثر شگرفی بر شما بر جای بگذار. اما نگران نباشید، تا چند لحظه دیگذ این اتفاق می‌افتد.
پیشنهاد رد نشدنی تمام جنجال ها و آشوب ها را از بین می‌برد. این پیشنهاد نیازی در شخص به وجود می‌آورد که آن شخص مجبور می‌شود به آن پاسخ دهد (مثل خارشی که شخص مجبور می‌شود آن را بخاراند.)چنین پیشنهادی باعث می‌شود انجام کسب و کار در با شما به قدری ساده و منفعت آور باشد که به روشنی از جمع آوری رقبا خارج شده و در جایگاه ویژه ای قرار بگیرد. مردم شما را به خاطر خواهند آورد و سعی خواهند کرد با حد‌اکثر سرعت ممکن، پول خود را در اختیارتان قرار دهند.

شما محصول، امر خدماتی، یا موسسه ندارید؟
آیا فکر می‌کنید پیشنهاد رد نشدنی به درد شما نمی‌خورد؟
باز هم فکر کنید.
حقیقت این است که همه ما به نوعی درگیر بخشی از یک فرایند فروش هستیم. علاوه بر این، همه ما باید لااقل قابلیت های خودمان را بفروشیم(یعنی قابلیت های خودمان را به افرادی همچون مشتری، رئیس، همسر، فرزند و افراد دیگر زندگی‌مان، ثابت کنیم).
ما در ما در این کتاب به دو دلیل حوزه کسب و کار را به عنوان حوزه اصلی مورد نظرمان انتخاب کرده‌ایم. اول آنکه این حوزه در واقع مهم‌‌ترین و متداول ترین عرصه به‌کار گیری این فناوری است. و دوم آنکه همه مردم قالب ها و چارچوب های کسب و کاری را بهتر درک می‌کنند. همه ما متخصصان بالقوه تبلیغات هستیم، چرا که هر روز با تعداد زیادی تبلیغ رو به رو می‌شویم.
اگر هدفتان با خواندن این کتاب استفاده از آن در جهت منافع فردی خودتان و فروختن قابلیت‌هایتان است، همه چیز در فصلی با عنوان”فروش قابلیت‌های خود در سه ثانیه یا کمتر”برای‌تان روشن خواهد شد. اما این مبانی و اصولی که در حال حاضر مشغول مطالعه‌شان هستید، گام مهمی برای رسیدن به هدف محسوب می‌شوند.
پس به مطالعه ادامه دهید…

پیشنهاد ردنشدنی باعث تحریک شدن قدرت تخیل مشتری ها شده و یک حس قوی و نیاز مبرم برای خرید در آن‌ها به وجود می‌آورد.
چند دقیقه فکر کنید. شاید بتوانید مثال هایی از چنین پیشنهادی را به ذهن بیاورید. من در چند لحظه دیگر یکی از مثال های بی نظیر چنین پیشنهادی را به شما می‌گویم.
ممکن است از خودتان بپرسید،”اگر این پیشنهاد ردنشدنی تا این حد قوی و پویا است، چرا در دیگر کتاب های بازاریابی چیزی درباره آن نوشته نشده است؟”سوال خوبی است.
در تمام کتاب های بازاریابی که تا به حال خوانده ام در حول و حوش این مسئله صحبت شده است، اما نامی از آن برده نشده. قصد ندارم زحمات دوستاندیگرم در این رشته را زیر سوال ببرم. توصیه های بسیار خوبی در آن کتاب ها یافت می‌شود و تئوری های کاملا مؤثری نیز در مورد انجام کسب و کار در آن‌ها وجود دارد. تمام چیز هایی که من می‌گویم بر اساس آن کتاب های عالی و فوق‌العاده به دست آمده اند. اما رویکرد های بازاریابی که در گذشته استفاده شده می‌شدند، دارای یک مشکل هستند.
اگر کارتان را با یک پیشنهاد رد نشدنی آغاز نکنید و آن را در مرکز رویکرد کسب و کاری‌تان قرار ندهید، حتی اگر تمام تئوری های برجسته و ترفند های بازاریابی را هم به کار بگیرید، باز هم کاری که انجام می‌دهیدمث آن است که لایه ای از یک رنگ براق و زیبا را بر روی یک کلبه‌ی فکسنی و زهوار در رفته بکشید. ممکن است این کلبه یک اثر هنری به شمار رود،‌‌ اما نمی‌توانید آن را به عنوان یک کلبه عالی با رنگ مناسب به مشتری‌های‌تان عرضه کنید.
اما پیشنهاد رد نشدنی به شما اجازه می‌دهد تا یک قلعه بسازید، هر چند که ممکن است اشتباهات کسب وکاری زیادی مرتکب شوید. اگر بخواهیم از همان استعاره قبلی استفاده کنی، ممکن است یک رنگ بسیار بد به دیوار های قلعه بزنید یا مجسمه های فلامینگوی صورتی و بسیار بد قواره ای را روی دیوار های قلعه کار بگذارید، اما هنوز یک قلعه دارید. هنوز هم بنیان و زیربنای محکمی در اختیار دارید.

نقطه مقابل شیوه قدیمی بازاریابی

راه دیگری هم برای نگریستن به این مفهوم وجود دارد.
پیشنهاد رد نشدنی در صورتی که به شکل مناسب به اجرا گذاشته شود، نقطه مقابل بازاریابی از طریق اعمال فشار است.
این کتاب درباره این مسئله است که مجبور نیستیم آن کار را انجام دهیم. با در اختیار داشتن یک پیشنهاد رد نشدنی، لازم نیست از طریق کنترل ذهن مشتری های خود به بازاریابی بپردازید. البته این بدان معنا نیست که نمی‌توانید از هنر خود یا از روش های کنترل ذهن مشتری ها، برای اثر بخش‌تر کردن پیشنهاد خود استفاده کنید. اما نکته در اینجا است که نیاز نیست چنین کاری انجام دهید. قدرت روانی یک پیشنهاد رد نشدنی به اندازه کافی قدرتمند و نیرومند هست.

برگرفته از کتاب پیشنهاد رد نشدنی، نوشته مارک جوینر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *