پیشگیری از اعتراض مشتری

پیشگیری از اعتراض مشتری

پیشگیری از اعتراض مشتری

پیشگیری از اعتراض مشتری

چطور جلوی هرگونه اعتراضی را بگیرم؟

پاسخ: شرط می‌بندم از زمانی که این کار را شروع کرده‌اید فقط یک سری مخالفت‌ها و اعتراض‌های مشخص را شنیده‌اید. همه‌ی ما می‌دانیم این موردها چه چیزهایی هستند.
«از شرکتی که در حال حاضر با آن‌ها کار می‌کنیم، رضایت داریم.»، «قیمت شما خیلی بالاست.»، «مدیر امور داخلی من مسئول این برنامه‌ریزی‌هاست.» و جمله‌هایی از این دست.
برای پیشگیری، دو راه پیش روی شماست:

  • پس از معرفی خود و محصولی که می‌فروشید، بگویید: جناب خریدار! خیلی‌ها پیش از اینکه مشتری ما بشوند، می‌گفتند: «قیمت محصولتان خیلی بالاست» برای همین دوست دارم پیش از هر کاری صحبت‌های آنان را بشنوید و ببینید چطور بعد از یک‌بار خرید از ما تغییر عقیده دادند و سال‌هاست افتخار خدمت‌رسانی به آنان را داریم.
  • اعتماد خریدار احتمالی را جلب کنید و بگویید خیلی‌ها به من می‌گویند قیمت محصول شما بالاست ولی در واقع دلیلش این است که با تمام ویژگی‌های آن آشنایی ندارند و نمی‌دانند در طولانی‌مدت در مقایسه با خریدهای ارزان قبلی هزینه کمتری پرداخت می‌کنند. وقتی جلوتر برویم خودتان متوجه خواهید شد، ولی خواهش من این است که به گفته‌هایم اعتماد کنید. چون اگر این آشنایی به نفع شما نبود، هرگز وقت شما را تلف نمی‌کردم.

یکی از این دو راه، مشکل شما را حل خواهد کرد.

پاسخ نهایی:
به عقیده‌ی من تائید محصول توسط مشتری‌های قدیمی یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که در دست هر فروشنده‌ای قرار دارد.
یکی از وظیفه‌های شما این است که ده مورد از مخالفت‌ها و اعتراض‌های متداول را پیدا کنید و برای آن‌ها پاسخ‌های مناسبی بیابید. قدم بعدی این است که تشخیص دهید چطور این پاسخ‌ها را در معرفی‌نامه‌ی محصول خود بگنجانید که در نهایت، پای قرارداد شما را امضا کنند.

[podcast]http://www.modirha.com/wp-content/uploads/2014/12/Prevention-of-customer-objections.mp3[/podcast]

برگرفته از کتاب قرمز کوچک پاسخ‌های فروش (کیمیای فروش)، نوشته جفری گیتومر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *