چطور خلاق‌تر باشیم؟

چطور خلاق‌تر باشیم؟

چطور خلاق‌تر باشیم؟

چطور خلاق‌تر باشیم؟

به کتاب‌هایی که درباره‌ی خلاقیت نوشته‌شده‌اند مراجعه کنید و آن‌ها را به‌دقت بخوانید.

نکته: عجله‌ای برای به پایان رساندن کتاب نداشته باشید. روزی یک یا دو صفحه بخوانید، حتی هفته‌ای یک فصل، همین‌که با روش یا سیاست جدیدی آشنا شدید، آن را به کار ببندید. هرروز آن را تجربه کنید با این کار به درک عمیقی از جهان اطراف خود دست پیدا می‌کنید. مطالعه‌ی کتاب اگر با به‌کارگیری آموخته‌ها همراه نباشد، کاری بیهوده است.

با انتخاب 5 مهارت از مهارت‌های کاری (مهارت‌های زندگی) که دوست دارید در آن زمینه‌ها خلاق‌تر باشید، شروع کنید. به‌طور مثال، این‌که چطور به یک مشتری غریبه تلفن کنید، پیغام صوتی بگذارید، پیشنهادهای فروش را پیگیری کنید یا از یک خریدار تشکر نمایید. یا در مورد مهارت‌های زندگی به این فکر کنید که چه هدیه‌ای برای تولد فرزندتان بخرید. سعی کنید درس‌هایی را که از مطالعه‌ی کتاب‌های تفکر خلاق یاد گرفته‌اید، در این موردها به کار ببندید. هیچ ایده‌ای را هرچقدر هم که به نظرتان احمقانه آمد، کنار نگذارید.
ممکن است در ابتدا احمقانه جلوه کند ولی نتیجه‌ای هوشمندانه در پی دارد. اگر باور ندارید از مخترع تلویزیون بپرسید که در آغاز راه فقط می‌خواست دستگاهی بسازد که اشعه‌ی ایکس تولید کند.

روش من این است:

تقریباً همه مشتری‌های من بچه یا نوه دارند، برای همین هر وقت می‌خواهم به آنان هدیه بدهم، به‌جای یک جعبه شکلات یا خودکار تبلیغاتی، برایشان کتاب کودک می‌خرم. کتاب‌هایی که جایزه گرفته‌اند و یا نویسنده‌ی کتاب، صفحه اول آن را امضا کرده است. بدین ترتیب با پرداخت مبلغی کمتر از سی دلار هدیه‌ای تهیه می‌کنم که بیشترین و جاودانه‌ترین تأثیر را روی گیرنده دارد.

من این ایده را از کتاب «مایکل میشالکو» گرفتم. حالا نوبت شماست.

برگرفته از کتاب قرمز کوچک پاسخهای فروش (کیمیای فروش)، نوشته جفری گیتومر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *