10 خصوصیت بزرگان موفقیت

10 خصوصیت بزرگان موفقیت

هر انسانی «الگوی قهرمانی» دارد که در اعماق ذهن خود با آن زندگی می‌کند. گاه به آن نزدیک می‌شود و گاه کیلومترها از آن فاصله می‌گیرد. اما چرا این‌گونه است؟ چون باید «هزینه‌ی قهرمان شدن» را بپردازد که عبارت است از: پذیرش مسئولیت‌ها، پرورش قابلیت‌ها و آمادگی برای جذب مهارت‌ها. اگر می‌خواهید که در زندگی موفق باشید، باید خودتان را همان‌طور که یک باغ را برای برداشت بهترین محصول پرورش می‌دهید، پرورش دهید. افراد موفق در همه‌جا ویژگی‌های مشترکی دارند که مسلماً تصادفی و یا شانسی نیست.

در اینجا ویژگی‌های افراد بسیار موفق را باهم مرور می‌کنیم. شما چند تا از آن‌ها را دارید؟
1- انگیزه

شما باید انگیزه‌ای برای سخت کار کردن داشته باشید تا مطمئن شوید که کارها انجام می‌شوند. زمانی که می‌بینید کارها در حال تکمیل شدن است به خود افتخار خواهید کرد و در صورت لزوم می‌توانید مسئولیت آن‌ها را نیز بر عهده بگیرید. اهداف شما محرک شما هستند که باعث می‌شود تصور برتر و خوب بودن از خود داشته باشید.
2- خوداتکایی

شما باید مسئولیت‌هایی را بر عهده بگیرید و در قبال آن‌ها پاسخگو باشید. همچنین باید قادر باشید تصمیمات سختی بگیرید و آن‌ها را عملی کنید.
3 اراده

شما قدرت این را دارید که به جای تردید کردن و تعویق انداختن در انجام کارها، به پیشواز آن‌ها بروید و آن‌ها را انجام دهید. اگر چیزی را بخواهید آن را به دست خواهید آورد. موفق‌ترین افراد جهان کسانی هستند که بروی اهداف خود تمرکز کرده‌اند و مداوم در تلاش بوده‌اند.
4 صبر

باید همیشه و در همه حال، در شکست و ناکامی صبور باشید. شخصی تلقی کردن شکست‌ها یک شکست بزرگ است.
5- صداقت

نیاز به گفتن ندارد اما این ویژگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که می‌توانید در خود پرورش دهید. صداقت بهترین سیاست برای هر کاری است که انجام می‌دهید. یکرنگی و صداقت برای شما شخصیت ایجاد می‌کند و تعریف می‌کند که شما چه کسی هستید.
6 ارتباط

با دیگران در ارتباط باشید زیرا شما را به موفقیت‌ها و دستاوردهای بیشتر و بااهمیت‌تری می‌رسانند.
7 خوش‌بینی

موفقیت‌ها و خوبی‌های بسیاری در این دنیا برای به دست آوردن وجود دارد و شما می‌دانید که چه چیزی ارزش مبارزه را دارد. خوش‌بینی یک استراتژی برای ساختن آینده‌ای بهتر است. اگر باور نداشته باشید که آینده می‌تواند بهتر باشد نمی‌توانید قدم بردارید و مسئولیت ساختن آینده خود را بر عهده بگیرید.
8- اعتمادبه‌نفس

شما باید به خودتان اعتماد داشته باشید. به همین سادگی. هنگامی که اعتماد تزلزل‌ناپذیر و راسخی به خود داشته باشید یک گام به موفقیت نزدیک‌تر هستید.
9 ارتباطات

شما برای ارتباط و توجه به ارتباط برقرارکنندگان اطراف خود کار می‌کنید. مهم‌ترین مسئله این است که چیزی را که گفته نمی‌شود، بشنوید. هنگامی که ارتباطات وجود داشته باشد، اعتماد و احترام هم به دنبال آن می‌آید.

هیچ‌کس نمی‌خواهد متوسط باشد. متوسط بودن زمانی اتفاق می‌افتد که افراد برنامه‌ریزی ندارند. اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، صفاتی را که شما به موفقیت خواهد رساند در خود پرورش دهید و برای به کار بردن آن‌ها در هر روز زندگی خود، برنامه‌ریزی کنید. در عین بزرگی متواضع باشید و شجاع و مصمم، وفادار و بی‌باک باشید. این چیزی است که شما هستید و همیشه بوده‌اید.
10 – شور و علاقه

اگر می‌خواهید به موفقیت برسید و اگر می‌خواهید زندگی کنید شور و شوق است که شما را به آن می‌رساند. 10 درصد زندگی چیزی است که شما تجربه می‌کنید و 90 درصد آن چگونگی واکنش شما در مقابل آن است. و نکته پایانی آنکه؛ اگر کاری را که دوست داریم، داشته باشیم، آنگاه کار نمی‌کنیم، بلکه زندگی می‌کنیم، لذت می‌بریم و عشق می‌کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *