پیشگفتار

پیشگفتار

پنج وسوسه مدیران عامل

مدیر ارشد سازمان بودن گرچه از مشکل‌ترین چالش‌هایی است که انسان با آن روبرو می‌شود، اما پیچیده‌ترین نیست.|
ممکن است بعضی از مدیران عامل، به خصوص مدیرانی که از بام تا شام ور می‌روند و تقلا می‌کنند، این حرف را قبول نداشته باشند، حرفشان این است که شغل آن‌ها به قدری پیچیدگی و ریزه‌کاری دارد که امکان ندارد کسی بتواند موفقیت در آن را پیش‌بینی کند. اگر سازمان تابعه شکست بخورد فهرستی تکراری و حاضر و آماده از علل شکست ردیف می‌کنند: لغزش‌های راهبردی، ضعف بازاریابی، تهدیدهای رقابتی و ضعف فناوری. اما همه‌ی این‌ها ناشی از عیب و ایراد خود آن‌هاست.
همه مدیران ارشد شکست‌خورده، مرتکب همین خطاهای مهم می‌شوند، آن‌ها به دامن یک یا چند وسوسه می‌غلتند.
اگر این گزاره درست باشد که موفقیت هر مدیرعامل فقط در گرو چند رفتار است، پس چرا شمار مدیران موفق بیشتر نمی‌شود؟ پس چرا برای موفقیت فقط ترازنامه‌های مالی، طرح‌های ابداع و توسعه‌ی محصول و گزارش‌های بازاریابی را دنبال می‌کنند؟ از قرار معلوم لوسیل بال بهتر از دیگران به این سؤال جواب داده است.
در یکی از صحنه‌های آخر نمایش عاشق لوسی، ریکی به خانه می‌آید و می‌بینید که لوسی با دقت چهارگوشه‌ی اتاق پذیرایی را می‌گردد. می‌پرسد چه کار می‌کنی؟ و لوسی جواب می‌دهد گوشواره‌ام گم شده. ریکی می‌گوید: ولی تو که گوشواره‌ات را در نشیمن گم کرده بودی، اینجا چه کار می‌کنی؟
– نه تو اتاق‌خواب گم کردمش ولی اون‌جا خیلی تاریکه. پذیرایی روشن تره!
از دید خیلی از مدیران عامل، در بازاریابی، برنامه‌ریزی راهبردی و امور مالی نور بیشتر است و تاریکی «درنگیدن در رفتار خویشتن» وحشت‌آور! از بخت بد آن‌ها فرصت چندانی برای بهسازی رفتار خویش ندارند. حتی گاه مدیران به نسبت مترقی، در فضای مأنوس «اتاق پذیرایی خود» می‌مانند و با کاربری مدهای بوالهوسانه‌ی مدیریت و پیروی از روال‌های به نسبت بی‌درد و رنج می‌خواهند بیماری‌هایشان را درمان کنند. گرچه احتمال دارد برخی از آن داروها درد را مدتی ساکت کند اما دیری نمی‌گذرد که دوباره خود را نشان می‌دهد و نشانه‌های عامل یا عوامل درد، یعنی همان‌ها که در این کتاب معرفی شده، هویدا می‌شود.
مصیبت اینجاست که خیلی از مدیران به طور غریزی مشکل را تشخیص می‌دهند اما اقدامی برای درمان اساسی درد نمی‌کنند. آن‌ها ناآگاهانه، با پرداختن به مسائل جزئی و افراط در این کار، از مسائل اصلی و کلان کسب‌وکار خود غافل می‌شوند. واقعیت آن است که این مدیران با این روش، موفقیت سازمان خود را به مخاطره می‌اندازند زیرا نمی‌خواهند با پنج وسوسه‌ی مدیران عامل گلاویز شده و بر آن غلبه کنند.

 

برگرفته از کتاب پنج وسوسه مدیران عامل، نوشته پاتریک لنچیونی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *